نحوه پیگیری پرونده قضایی

نحوه پیگیری پرونده قضایی

 

چگونه پرونده قضایی را با شماره ملی پیگیری کنیم ؟

پیگیری پرونده های قضایی بدون مراجعه به دادگاه

با پیشرفت و توسعه فضای مجازی دسترسی و آگاهی از تمامی مراحل ،روند کار پرونده و حکم ارسالی دادگاه بسیار آسان شده است و دیگر همانند گذشته نیازی به مراجعه به دادگاه نیست و تنها با شماره ملی خود می توانید از تمامی مراحل پرونده خود مطلع شوید.

قوه قضائیه با راه اندازی سامانه عدل ایران اقدام به اطلاع رسانی غیرحضوری به تمامی مردم کشور کرده است که در این سامانه بطور کامل میتوانید در جریان پرونده های حقوقی و قضایی خود قرار بگیرید.

در ادامه مقاله بصورت کامل تمامی مراحل ثبت نام ، وارد شدن به سامانه و همچنین مشاهده ابلاغات قضایی را همراه با عکس توضیح خواهیم داد.

 

1_ثبت نام در سامانه ثنا

 برای استفاده از خدمات الکترونیک قضایی ابتدا باید در سامانه احراز هویت ثنا ثبت نام کرده باشید، به اینصورت که با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی به یکی از دفاتر خدمات قضایی شهر خود مراجعه کرده و  در یکی از این دفاتر در سامانه ثنا ثبت نام می کنید.

 در این دفاتر پس از ثبت نام برگه ثبت نام خود را که در آن کد رمز شخصی فرد نوشته شده است را دریافت می کنید که با استفاده از این کد می توانید وارد بخش سامانه خود شوید.

برای سهولت مراجعه به این دفاتر می توانید وارد لینک زیر شوید و با وارد کردن استان و شهرستان محل اقامت خود از آدرس و شماره تلفن تمامی مراکز خدمات قضایی شهر خود باخبر شوید.

 

https://sana.adliran.ir/Sana/Index#/RealRegister[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

2_ورود به سامانه خدمات الکترونیک قضایی

در ابتدا برای مشاهده ابلاغات قضایی باید وارد سامانه خدمات الکترونیک قضایی شوید که برای سهولت میتوانید با سرچ جملاتی همچون عدل ایران یا سامانه خدمات الکترونیک قضایی وارد سایت شوید.

 

 

پیگیری پرونده قضایی
پیگیری پرونده قضایی

 

3_وارد شدن به سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی

بعد از ورود به صفحه اصلی سایت ،حال صفحه خود را به پایین بکشید و از قسمت خدمات ویژه همانطور که در عکس بصورت کامل مشخص کرده ایم گزینه ابلاغ الکترونیک قضایی را انتخاب کنید.

 

 

پیگیری پرونده قضایی
پیگیری پرونده قضایی

در مرحله بعدی همانگونه که در عکس مشخص شده است گزینه سامانه اصلی ابلاغ الکترونیک را انتخاب کنید.

 

 

پیگیری پرونده قضایی
پیگیری پرونده قضایی

 

سپس در مرحله بعدی باید در فیلد مشخص شده شماره ملی خود و همچنین در قسمت زیرین آن کد شخصی که در هنگام ثبت نام ثنا را دریافت کرده اید را وارد کنید سپس بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

 

 

پیگیری پرونده قضایی
پیگیری پرونده قضایی

 

بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه مرحله بعد وارد صفحه ای می شوید که از طریق شماره موبایلی که هنگام  ثبت نام ثنا وارده کرده اید برای شما پیامکی تحت عنوان رمز موقت فرستاده می شود که با وارد کردن کد ارسال شده می توانید وارد صفحه ابلاغات مخصوص خود شده و ابلاغات ارسالی از سوی مراجع قضایی را مشاهده کنید.

 

 

پیگیری پرونده قضایی
پیگیری پرونده قضایی

 

همانطور که در تصاویر مشهود است میتوانید وارد قسمت ابلاغیه های جدید شوید تا جدیدترین ابلاغاتی که برای شما ارسال شده  است را مشاهده فرمایید،همچنین در قسمت ابلاغیه های مشاهده شده میتوانید ابلاغیه هایی که از مدت ها قبل برای شما ارسال شده است را نیز دوباره مشاهده کنید و این ابلاغیه ها همیشه در این بخش حضور دارند و با گذشت زمان حذف نمی گردند.

 

 

پیگیری پرونده قضایی
پیگیری پرونده قضایی