Uluslararası Avukat İş Olanakları

Uluslararası avukat geliri

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Uluslararası Hukukta İş Pozisyonları
.

Uluslararası hukuk, uluslararası ticaret ve insan hakları gibi sınır ötesi ve uluslararası konularla ilgilenen öğrenciler için disiplinler arası bir akademik disiplindir. Uluslararası hukukta genellikle iki kariyer yolu vardır. Bazı öğrenciler politika oluşturmak ve ülkelerin hükümetler ve hükümetler arası kuruluşlar tarafından yapılan uluslararası anlaşmalara bağlılığını değerlendirmekle ilgilenir ve uluslararası kamu hukukunda uzmanlaşma eğilimindeyken, kuruluşlarda savunuculukla ilgilenenler özel ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar alana girme eğilimindedir. uluslararası ticaret, insan hakları, ekonomik kalkınma ve çevre dahil olmak üzere çeşitli konularda uluslararası özel hukuk.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Kariyer Uluslararası Avukat
.

Uluslararası bir avukat için mevcut olan kariyerler hukuk bürolarına, kurumsal danışmanlara, uluslararası kuruluşlara ve kar amacı gütmeyen gruplara ayrılabilir. Uluslararası ticaret işlemlerinin çoğunu özel hukuk firmaları yapar, ancak bu faaliyetin miktarı her bir şirketin uzmanlığına bağlı olarak değişir, örneğin uluslararası ticaret alanında faaliyet gösteren bir şirket, uluslararası bir avukata daha çok ihtiyaç duyar. New York City ve Washington DC en fazla sayıda uluslararası hukuk firmasına sahiptir, ancak küçük şehirlerde de çok sayıda şirket vardır.
Şirket avukatları günümüzün en aktif uluslararası avukatlarıdır.Şirketlerin antitröst hukuku, bağlantılar, menkul kıymetler veya ticari marka hukuku gibi yerel konularda uzmanlaşmış bir avukat tutması ve ardından onları uluslararası hukukta eğitme olasılığı daha yüksektir. Genç avukatların terfisi için hukuk departmanında her firmanın kendi idari merdiveni bulunmakta olup, birinci ve ikinci sınıf avukatı olarak, bir şirkette uygun bir pozisyon elde etmek için önemli davalarda avukatların uzun saatler çalışması beklenmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Uluslararası organizasyon

.

Uluslararası avukat geliri

Uluslararası avukat geliri

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Uluslararası kuruluşlar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar da uluslararası avukatlar için çok çeşitli seçeneklerdir.
Bu kuruluşlar tipik olarak iyi bir hukuk eğitimi sağlar ve avukatların bu alanda aktif ve yardımcı olması beklenir. Birleşmiş Milletler Hukuki Danışmanlık Bürosu ve Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu, uluslararası avukatların faaliyet gösterebileceği en aktif hukuk bürolarıdır. Birleşmiş Milletler Hukuk Bürosu, Birleşmiş Milletler Operasyon Ofisi’nden kaynaklanan yasal sorunlar konusunda derinden endişe duymaktadır ve Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonundan avukatlar, ülkeler arasındaki yatırım anlaşmazlıklarını çözmek veya operasyonları yönetmek için atanabilir. Kâr amacı gütmeyen özel kuruluştaki yasal pozisyonlar arasında Uluslararası Af Örgütü, Katolik Yardım Hizmetleri ve CARE gibi kuruluşlar bulunur. Bir avukatın özel sektöre başlaması ve ardından uluslararası veya kar amacı gütmeyen bir kuruluşa katılması önerilir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Topluluğun Uluslararası Avukat ne ölçüde ihtiyaç duyduğu
.

İstatistiklere göre, uluslararası hukukçular için uzun vadeli görünüm dünya çapında geniş bir iş yelpazesine sahip olmakla birlikte, bu meslekler için rekabet çok sayıda hukuk fakültesi mezunu ve mevcut ekonomik durum nedeniyle sıkı olacaktır.
Hukuk mezunları, ilgili alanlarda işleri güvence altına almak için uzmanlık eğitimlerini giderek daha fazla kullanıyorlar.
Hukukun küreselleşmesi özel ve kamu sektörlerini birbirine yaklaştırdıkça uluslararası hukukçulara olan talep de artıyor. Giderek daha büyük kuruluşlar, uluslararası meselelerle ilgilenmek için yabancı ülkelerde temsilcilikler kuruyor. Bu gelişme, işlerin uluslararasılaşması, uluslararası ilişkiler, dil becerileri, kültürel farkındalık ve kendi türünde benzersiz olan denizaşırı deneyime sahip hukukçular için bir yer yaratmıştır. Gelişmekte olan ülkeler genellikle yasal gelişmelere yardımcı olmak için uzman avukatlara ihtiyaç duyar ve Birleşmiş Milletler gibi kuruluşların tüzüklerini ve uluslararası hukuku yorumlamaları için avukatlara ihtiyacı vardır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bu alana girmek için gerekli nitelikler
.

Uluslararası hukuku uygulamak için, kişinin önce staj yoluyla yasal yeteneklerini ve becerilerini arttırması gerekir. Uluslararası ilişkilerde yüksek lisans derecesi veya ilgili bir dava, uluslararası hukuk dünyasına ilişkin bilgi sağlayarak ve sizi şirketinizde ortaya çıkan işlere maruz bırakarak hukuk eğitimini tamamlamalıdır. Bir üniversite diploması ve uluslararası bir derece, doğası gereği küresel olan bir işi garanti edemezken, bu çok temel ve önemli bir noktadır ve uluslararası hukukta bir derece kazanarak kesinlikle iyi bir uluslararası avukat olacağımız düşünülemez. uluslararası hukuk alanında ilerleme kaydediyor.
Diğer şiddetle tavsiye edilen beceriler arasında yabancı diller, araştırma ve yazma becerileri, yurtdışında deneyim, uluslararası bir ortamda savunuculuğa olan yoğun ilgi ve siyasi sistemlerin yanı sıra dünya hukukundaki temel farklılıklar hakkında bilgi yer alır. kuruluşların ihtiyaç duyduğu en yaygın yabancı diller Fransızca, Almanca, Japonca, Rusça ve İspanyolca’dır. Yurtdışında deneyim, kendinizi yabancı bir kültüre sokmanıza ve uluslararası bir ortamda çalışmak için gereken anlayış ve sabrı geliştirmenize yardımcı olur.
Motcort yarışmalarına katılmak, uluslararası bir hukuk dergisi için çalışmak ve uluslararası bir hukuk firmasında bir pozisyon elde etmek, kimlik bilgilerinizi genişletmenin diğer yollarıdır. Bu beceriler, hukuk ve uluslararası ilişkiler geçmişiyle birlikte, uluslararası bir hukuk mesleği oluşturmak için sağlam bir temel sağlar.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Karşılaşılan zorluklar
.

Uluslararası ilişkiler ve sınır ötesi işlemlerde uzmanlaşmış uluslararası avukatlara olan talep büyümeye devam ediyor ve küresel hukuk endüstrisi sürekli gelişiyor. Uluslararası hukuk alanı, bu şekilde yeni alanlar ekleyerek sürekli kendini yeniden tanımlıyor, bu da avukatların kendilerini kapsamlı bir uluslararası avukat olarak tanımlamalarını zorlaştırıyor.İletişim Çağı İnsanların uluslararası ve ulusötesi ihtiyaçları o kadar yaygınlaştı ki, hukukun her alanında uzmanlaşmış uluslararası bir avukat bulmak imkansız.
Uluslararası hukuk kariyeri en iyi ihtimalle sistematik değildir ve kendinizi taleplerini karşılamaya hazırlamak zordur çünkü tırmanmanız gereken uluslararası hukuk kariyer basamakları veya gitmeniz gereken yol yoktur. Bu mesleğin bir diğer zorluğu, işin başlangıcında uluslararası işin olmaması veya mesleğinizin gelişimi için gereken süre nedeniyle hayal kırıklığına uğramamaktır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Farklı ülkelerdeki uluslararası avukatların geliri
.

Kanada’da uluslararası bir avukatın ortalama maaşı yılda yaklaşık 100.000 dolar veya saatte 51.28 dolar. Giriş seviyesi pozisyonlar yılda 64.000 $ ‘dan başlarken, deneyimli avukatlar yılda 142.570 $ kazanır.
Türkiye’de avukat olarak çalışan bir kişi genellikle ayda yaklaşık 16.000 TL kazanıyor. Maaş 7,340 TL (en düşük) ile 25,400 TL (en yüksek) arasında değişmektedir.
Bu ortalama aylık maaşa barınma, ulaşım ve diğer yardımlar dahildir. Vekaletname, deneyim, beceri, cinsiyet veya yere göre büyük ölçüde değişir.
Amerika Birleşik Devletleri’nde bir avukatın ortalama maaşı 29 Mart 2021 itibariyle 167.955 $ ‘dır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir avukatın maaş aralığı (aşağıda listelenmiştir) genellikle 85.117 $ ile 250.793 $ arasındadır.
Maaş aralıklarının, pozisyon, eğitim, sertifikalar, ek beceriler ve meslekte geçirdiğiniz yıl sayısı gibi birçok önemli faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişebileceğini unutmayın.
Fransa’da avukat olarak çalışan bir kişi genellikle yılda 94.700 euro kazanıyor. Maaş 43.600 € (en düşük) ile 151.000 € (en yüksek) arasında değişmektedir.
Bu ortalama yıllık maaşa barınma, ulaşım ve diğer yardımlar dahildir. Vekaletname, deneyim, beceri, cinsiyet veya yere göre büyük ölçüde değişir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

علی محسن زاده

یک نظر

  • […] birçok uluslararası hukukçunun bu üniversitelerde eğitim gördüğünü belirtmekte fayda […]

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *