Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/alimohse/domains/alimohsenzadeh.com/public_html/wp-content/plugins/Ultimate_VC_Addons/admin/bsf-core/auto-update/admin-functions.php on line 11
2021'de İran ve dünyanın en iyi hukuk üniversiteleri

2021’de İran ve dünyanın en iyi hukuk üniversiteleri

2021'de İran ve dünyanın en iyi hukuk üniversiteleri

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki En İyi Hukuk üniversiteleri

.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 48 hukuk fakültesi ve Kanada’daki 13 hukuk fakültesi arasında, Kuzey Amerika’nın en iyi hukuk okullarından 17’si bu yıl dünyanın en iyi 50 hukuk fakültesi arasında yer alıyor. Dünyanın en iyi hukuk eğitimi, üst üste beşinci yıl unvanını elinde bulunduran Harvard Üniversitesi tarafından verilmektedir.

Dünyadaki en iyi 10 üniversitesine ek olarak (aynı kategoride altı ABD hukuk fakültesini içerir), dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında sekiz Amerikan hukuk okulu vardır. Chicago Üniversitesi, dünyanın 11. sıradaki en iyi 10 üniversitesi arasında ancak bir adım aşağıda. Diğer önde gelen ABD üniversiteleri arasında Georgetown Üniversitesi (18.), California Üniversitesi, Los Angeles (UCLA, 26.) ve Michigan-Ann Arbor Üniversitesi (29.) bulunmaktadır.

Toronto Üniversitesi, Kanada’daki en yüksek hukuk fakültesi sıralamasına sahiptir ve dünyada 20. sırada yer almaktadır. Dünyadaki en iyi 50 üniversitede iki Kanada hukuk okulu daha var – 28. sırada McGill Üniversitesi ve 40. sırada British Columbia Üniversitesi.

Dünyada birçok uluslararası hukukçunun bu üniversitelerde eğitim gördüğünü belirtmekte fayda var

Avrupa’daki en iyi okullar
.

15’i dünyanın en iyi 50’si ve 3’ü dünyadaki ilk 10’da olmak üzere 138 üniversite ile Avrupa, dünya çapında hukuk okulları için en iyi okuldur.
Birleşik Krallık’ta, Avrupa ülkeleri arasında en çok okula sahip olan bu sıralamada 35 hukuk okulu bulunmaktadır. İngiltere’deki en iyi 10 hukuk fakültesi arasında 15. sırada King’s College London (KCL), Edinburgh Üniversitesi (22.), Queen Mary University of London (QMUL, 30.) ve Durham Üniversitesi (43 ortak) bulunmaktadır.
Hollanda’nın ilk 50’de iki üniversitesi vardır; Leiden Üniversitesi 24. sırada ve Amsterdam Üniversitesi 34. sırada. Fransa’nın ayrıca en iyi 50 üniversitede iki fakültesi vardır: 25’te Pantheon-Sorbonne’da Paris Üniversitesi 1 ve 50’de Paris’teki Po Po. Almanya’nın prestijli kolejleri de var; 37. sırada Humboldt-Zu Berlin ve 43. sırada Ludwig-Maximilians-Münih Üniversitesi. Belçika’daki Louvre Katolik Üniversitesi de dünyanın en iyi hukuk okullarında 33. sırada yer almaktadır.

Asya’daki en iyi okullar
.

Asya hukuk fakültelerinden sekizi dünyanın en iyi 50 üniversitesindedir. Singapur Ulusal Üniversitesi (NUS) Asya Hukuk Fakültesi 13. sırada en yüksek sırada yer almaktadır. Japonya aynı zamanda dünyanın en iyi 50 üniversitesinde fakülteye sahiptir ve Tokyo Üniversitesi 20. sıradadır.
Güney Kore’nin altı hukuk fakültesi var ve bir katılımcının ilk 50’de yer alıyor – Seul Ulusal Üniversitesi (SNU) 38. sırada. Tayvan ayrıca, Tayvan Ulusal Üniversitesi (NTU) 49. sırada yer alan en iyi 50 üniversite arasında bir fakülteye sahiptir. Hong Kong, iki ile ilk 50 arasında yer alan üç hukuk fakültesine sahiptir: Hong Kong Üniversitesi (HKU) 19. sırada ve Hong Kong Çin Üniversitesi (CUHK) 43. sırada.
Anakara Çin, 14 üniversite ile hukuk okulları sıralamasında Asya’nın en iyi temsilcisidir. Pekin Üniversitesi 23. sırada ve Tsinghua Üniversitesi 27. sırada yer alan bu kolejlerden ikisi dünyanın ilk 50’si arasındadır.

Avustralya ve Yeni Zelanda’daki en iyi okullar
.

Konu sınıflandırmasında Avustralya (18) ve Yeni Zelanda’da (4) toplam 22 hukuk okulu vardır ve altı Avustralya okulu da dünyanın en iyi 50 üniversitesindedir. En iyi Avustralya Hukuk Fakültesi, ilk 10’da (10. sırada) Birleşik Krallık veya ABD dışındaki tek hukuk okulu olan Melbourne Üniversitesi’nde bulunabilir.
Avustralya’da ayrıca Sidney Üniversitesi (13.), Yeni Güney Galler Üniversitesi (UNSW, 14.), Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU, 17.), Monash Üniversitesi (35.) ve Queensland Üniversitesi (UQ, 39.) . Yeni Zelanda, 50. sıradaki ilk 50 Auckland Üniversitesi’ndeki tek katılımcıdır.
.

Latin Amerika’daki En İyi Okullar
.

Bu yıl 23 üniversite ile Latin Amerika, hukuk sıralamasında önemli bir yere sahip. Dört Latin Amerika üniversitesi dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasındadır.
Sıralamadaki iki üniversite arasında, Meksika Hukuk Fakültesi’nin en yüksek sıralaması, dünya çapında 41 ortak yerde, Universidad Nacional Autónoma de México’da (UNAM) bulunabilir. Arjantin Universidad de Buenos Aires ve Universidade de São Paulo (USP) 47. sırayı paylaşıyor. Üniversitelerinden hiçbiri ilk 50’de yer almasa da Kolombiya, sekiz okulla Latin Amerika’nın en önde gelen ülkesidir.

Afrika ve Orta Doğu’daki en iyi hukuk üniversiteleri
.

Hukuk üniversiteleri sınıflandırmasında beş Afrika okulu var, dördü Güney Afrika’da ve biri Mısır’da. 101-150 arasında, Cape Town Üniversitesi en yüksek sıralamaya sahiptir. Orta Doğu’daki sadece iki ülke hukuk fakültelerinde sıralanır – İsrail ve Suudi Arabistan, Kudüs İbrani Üniversitesi 101-150.

2021’de dünyanın en iyi 10 hukuk okulu

.

2021'de İran ve dünyanın en iyi hukuk üniversiteleri

2021’de İran ve dünyanın en iyi hukuk üniversiteleri

QS Global Üniversite Sıralamasına göre

 

.
Harvard Üniversitesi (ABD)
Oxford Üniversitesi (İngiltere)
Cambridge Üniversitesi (İngiltere)
Yale Üniversitesi (ABD)
Stanford Üniversitesi (ABD)
London School of Economics and Political Science (LSE) (İngiltere)
California Üniversitesi, Berkeley (UCB) (ABD)
Columbia Üniversitesi (ABD)
New York Üniversitesi (NYU) (Amerika Birleşik Devletleri)
Melbourne Üniversitesi (Avustralya)

En İyi İran Hukuk Üniversiteleri
.

Tahran Üniversitesi
.

Bugün, Tahran Üniversitesi, ülkedeki yüksek öğrenimle ilgili kurum ve kuruluşlar arasında her yönden ve her yönden yüksek bir konuma sahiptir. Aslında geçmiş, ünlü ve yüksek rütbeli profesörlerin öğretimi, mükemmel öğrencilerin eğitimi, öğrenci, profesör ve personel sayısı, yurt içi ve yurt dışı diplomaların değeri, yürütme organları ve kurumları ile bağlantı ve etkileşim, endüstriyel ve idari şirketler, Yönetici ve…, zengin ve donanımlı kütüphane ve laboratuarlara sahip, çok sayıda disiplin ve kolej ve bağlı kuruluşa sahip, başkentte ve şehir merkezinde yer alması, ve از güvenilirliği ve önemi belirleyen kriterler arasındadır. Ülkenin en prestijli ve önemli üniversitelerini saydı. Bu üniversitenin “ana üniversite” ve “yüksek öğrenimin simgesi” olarak anılması mantıksız değildir.
.

Allameh Tabatabaei Üniversitesi
.
Şu anda, Allameh Tabatabai Üniversitesi, ülkedeki en büyük beşeri bilimler üniversitesidir ve öğretim üyeleri ve araştırmacılarının değerli yetenekleri ve yetkinlikleri sayesinde beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında büyüme, gelişme ve bilgi edinmede lider bir üniversite olarak. Topluluk için değerliydi. Çeşitli beşeri bilimler ve sosyal bilimlerin birçok önde gelen bilimsel, politik, yönetici ve kalıcı figürleri ve kurucuları bu üniversiteden mezun olmuştur.
.

Trabiat Modares Üniversitesi
.
Tarbiat Modares Üniversitesi her zaman eğitimin kalitesine, araştırma kalitesine ve öğrenci ve kültürel ilişkilerin kalitesine ve uluslararası bilimsel ilişkilere odaklanır, ülkedeki en iyi üç üniversiteye ve ülkedeki en iyi üniversitelere birkaç adım atarak “g” paragrafına tabidir. Dördüncü Kalkınma Planının 50. Maddesi İslam dünyasının ve Ortadoğu’nun en iyi 10 üniversitesinden biridir. İslam Dünyası Bilim Dokümantasyon Veri Tabanı tarafından yayınlanan ISI veri tabanında yer alan bilim üretiminde ülke üniversitelerinin son sıralama istatistiklerine göre Tarbiat Modares Üniversitesi birinci sırada yer aldığını belirtmek gerekir.
.

İmam Sadık Üniversitesi
.
İmam Sadık (as) Üniversitesi 1982’de (1983 ve H. 1402) Tahran’da kuruldu. Bu üniversitenin temel amacı İslami bilimlerle ortak beşeri bilimleri bütünleştirmek olmuştur. İslam Devrimi’nin zaferinden önce, bu üniversitenin kurucuları, ilahiyat okulu ile üniversite arasındaki boşluğu fark ederek, seminer ve üniversite kurslarının bir kombinasyonunu içeren bir üniversite kurmaya çalıştılar.
.

Shahid Beheshti Üniversitesi
.
Hukuk Fakültesi 1345-46 Eğitim Öğretim yılında kurulmuştur. Önce Edebiyat ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin yanında, daha sonra üniversitenin İktisat ve Siyasal Bilimler Fakültesi’nin bir bölümünde yer alan bu fakülte, nihayet 2003 yılında o zamanki Fakülte Dekanı’nın yardımıyla ana binasına ulaştı. Goodarz Iftikhar Jahromi ve Dekan’ın yardımıyla Sayın Dr. Hadi Nadimi, inşaat sırasında 8470 metrekarelik bir alan inşa edildi ve devredildi.

علی محسن زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/alimohse/domains/alimohsenzadeh.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/alimohse/domains/alimohsenzadeh.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/alimohse/domains/alimohsenzadeh.com/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107