فرصت های شغلی وکیل بین المللی

درآمد وکیل بین المللی

 

موقعیت های شغلی در حقوق بین الملل

.

حقوق بین الملل یک رشته آکادمیک بین رشته ای برای دانشجویانی است که به مسائل فرامرزی و بین المللی مانند تجارت بین المللی و حقوق بشر علاقه مند هستند. در زمینه حقوق بین الملل به طور معمول دو مسیر شغلی وجود دارد. یکسری از دانشجویان علاقه مند به سیاستگذاری و ارزیابی میزان پایبندی کشورها به توافق نامه های بین المللی انجام شده توسط دولت ها و سازمان های بین دولتی می باشند و تمایل به تخصص در حقوق بین الملل عمومی دارند در حالی که علاقه مندان به وکالت در سازمان های خصوصی و غیرانتفاعی در موضوعات مختلف از جمله تجارت بین المللی ، حقوق بشر ، توسعه اقتصادی و محیط زیست تمایل به ورود به حوزه قوانین بین المللی خصوصی دارند.

 

مسیرهای شغلی وکیل بین المللی

.

مسیرهای شغلی موجود برای یک وکیل بین المللی می تواند به شرکت های حقوقی ، مشاوران شرکت ها ، سازمان های بین المللی و گروه های غیر انتفاعی تقسیم گردد. موسسات حقوقی خصوصی بیشترین معاملات تجاری بین المللی را انجام می دهند ، اگر چه میزان این فعالیت بسته به نوع تخصص هر شرکت متفاوت است ، به عنوان مثال شرکتی که در حوزه کسب و کار های بین المللی فعالیت می نماید احساس نیاز بیشتری به وکیل بین المللی دارد تا شرکت های دیگر . شهرهای نیویورک و واشنگتن دی سی بیشترین تعداد شرکت های حقوقی بین المللی را دارا می باشند، با این حال ، تعداد زیادی شرکت در شهرهای کوچکتر نیز وجود دارند .

وكلاي شركتها فعال ترين وكلاي بين المللي امروزه هستند ، شرکت ها بیشتر مستعد استخدام وکیل متبحر در امور داخلی مانند قانون ضد انحصاری ، تماس ها ، مقررات اوراق بهادار یا علائم تجاری هستند و سپس آنها را برای حقوق بین الملل آموزش می دهند. هر شرکت نردبان اداری خاص خود را در بخش حقوقی برای صعود وکلای جوان دارد و به عنوان وکیل سال اول و دوم انتظار می رود وکیل ساعت های طولانی در پرونده های مهم کار کنند تا بتوانند جایگاه مناسبی را در یک شرکت به دست بیاورند .

 

سازمان های بین المللی 

.

درآمد وکیل بین المللی

درآمد وکیل بین المللی

.

سازمان های بین المللی و سازمان های غیرانتفاعی نیز گزینه های بسیار متنوعی برای وکلای بین المللی می باشند .

این سازمان ها به طور معمول آموزش حقوقی خوبی ارائه می دهند و انتظار می رود وکلا در این زمینه حضور فعال و مفیدی داشته باشند. دفتر مشاوره حقوقی سازمان ملل و ادارات حقوقی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول فعالترین بنگاه های حقوقی هستند که وکلای بین المللی می توانند در آن به فعالیت بپردازند . دفتر حقوقی سازمان ملل متحد به شدت درگیر مشکلات حقوقی ناشی از اداره عملیات سازمان ملل است، از طرفی وكلاي بانك جهاني و صندوق بين المللي پول مي توانند به رهبري عمليات منصوب شوند يا در حل و فصل اختلافات سرمايه گذاري بين كشورها شركت كنند . مناصب حقوقی در زمینه غیرانتفاعی خصوصی شامل سازمانهایی مانند سازمان عفو ​​بین الملل آمریكا ، خدمات امداد كاتولیك و CARE می باشد. توصیه می شود که یک وکیل کار خود را در بخش خصوصی آغاز کند و سپس به یک سازمان بین المللی یا غیرانتفاعی بپیوندد .

 

میزان نیاز جامعه به وکلای بین المللی 

.

بر اساس آمارها ، چشم انداز بلند مدت وکلای بین المللی این است که اشتغال وسیعی در سطح جهان داشته باشند با این حال ، رقابت برای این مشاغل به دلیل تعداد زیاد فارغ التحصیلان دانشکده حقوق و شرایط اقتصادی موجود رقابت تنگاتنگی خواهد بود.

فارغ التحصیلان حقوق به طور فزاینده ای از آموزش های تخصصی خود برای تأمین شغل در زمینه های مرتبط استفاده می کنند.

در حالی که جهانی شدن حقوق ، بخشهای خصوصی و دولتی را به هم نزدیک می کند ، تقاضا برای وکلای بین المللی افزایش می یابد. به طور فزاینده ای ، سازمان های بزرگتر در حال ایجاد دفاتر نمایندگی در کشورهای خارجی برای رسیدگی به مسائل بین المللی هستند . این پیشرفت یعنی بین المللی شدن امور ، جایگاهی را برای وکلا با مدرک کارشناسی ارشد در امور بین الملل ، مهارت های زبان ، آگاهی فرهنگی و تجربه خارج از کشور ایجاد نموده که در نوع خود بی نظیر است  . عموما کشورهای در حال توسعه به وکلای متخصص برای کمک به تحولات قانونی خود نیاز دارند و سازمانهایی مانند سازمان ملل متحد به وکلا برای تفسیر منشورها و قوانین بین المللی خود نیاز دارند.

 

صلاحیت های لازم برای ورود به این زمینه

.

برای تمرین حقوق بین الملل ، لازم است فرد ابتدا توانایی ها و مهارت های حقوقی خود را از طریق دوره های کارآموزی افزایش دهد. یک مدرک کارشناسی ارشد در امور بین الملل ، یا یک پرونده مرتبط ، باید آموزش حقوقی را با ارائه بینش در دنیای حقوق بین الملل و قرار دادن شما در معرض مشاغلی که در شرکت شما بوجود می آیند ، تکمیل کند. در حالی که یک مدرک دانشگاهی و یک مدرک بین المللی نمی تواند کاری را که ماهیت جهانی دارد تضمین کند این نکته بسیار اساسی و مهمی است و نمی توان اینطور تصور کرد که با صرف اخذ مدرک حقوق بین الملل قطعا وکیل بین المللی خوبی می شویم یا در حوزه حقوق بین الملل پیشرفت می کنیم .

مهارت های دیگری که بسیار توصیه می شوند عبارتند از: زبان های خارجی ، مهارت های تحقیق و نویسندگی ، تجربه خارج از کشور ، علاقه شدید به وکالت در یک محیط بین المللی ، و اطلاع از تفاوت های اساسی در سیستم های حقوقی جهان و همچنین سیاسی و فرهنگی آنها ، از طرفی رایج ترین زبانهای خارجی مورد نیاز سازمانها شامل فرانسه ، آلمانی ، ژاپنی ، روسی و اسپانیایی است. تجربه خارج از کشور امکان غوطه وری در یک فرهنگ خارجی را فراهم می کند و به توسعه درک و صبر لازم برای کار در یک محیط بین المللی کمک می کند.

شرکت در مسابقات موت کورت ، کار در یک مجله حقوق بین الملل و تضمین موقعیت در یک شرکت حقوقی بین المللی از دیگر روشهای گسترش اعتبارنامه است. این مهارت ها همراه با پیش زمینه ای از قانون و امور بین الملل ، پایه محکمی را برای ایجاد یک حرفه حقوقی بین المللی فراهم می کند.

 

چالش های رو به رو

.

تقاضا برای وکلای بین المللی با تخصص در روابط بین الملل و معاملات مرزی همچنان رو به رشد است و صنعت حقوقی جهانی مدام در حال تغییر و نمو است . حوزه حقوقی بین المللی به طور مداوم با افزودن زمینه های جدید به این روش ، در حال تعریف مجدد خود است و توصیف خود را به عنوان یک وکیل بین المللی همه جانبه برای وکلا دشوار می کند علت این امر آن است که در شرایط کنونی و در عصر ارتباطات نیاز های بین المللی و فرامرزی انسان ها بسیار گسترده و زیاد شده فلذا نمی توان وکیل بین المللی ای را پیدا کرد که در همه جوانب حقوق متخصص باشد .

رشته شغلی حقوق بین الملل در بهترین حالت ، غیر سیستماتیک است و آماده سازی خود برای پاسخگویی به خواسته های آن چالش برانگیز است زیرا هیچ نردبان شغلی حقوق بین الملل برای صعود یا راهی که باید طی کنید وجود ندارد. چالش دیگر این حرفه این است که از کمبود کار بین المللی در ابتدای کار یا مدت زمان لازم برای پیشرفت حرفه خود ناامید نشوید.

 

میزان در آمد وکلای بین المللی در کشور های مختلف

.

متوسط ​​حقوق یک وکیل بین المللی در کانادا حدود 100000 دلار در سال یا 51.28 دلار در ساعت است. موقعیت های سطح ورودی از 64000 دلار در سال شروع می شود در حالی که وکلای با تجربه سالانه 142،570 دلار درآمد دارند.

شخصی که به عنوان وکیل در ترکیه کار می کند معمولاً ماهانه حدود 16000 TRY درآمد کسب می کند. دامنه حقوق از 7،340 TRY (کمترین) تا 25،400 TRY (بالاترین) است.

این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق وكالت براساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

میانگین حقوق وکیل در ایالات متحده از 29 مارس 2021  167955 دلار است،محدوده حقوق وکلا در ایالات متحده  (در زیر ذکر شده است) معمولاً بین 85117 تا 250،793 دلار است.

به خاطر داشته باشید که دامنه حقوق و دستمزد بسته به عوامل مهم زیادی از جمله موقعیت ، تحصیلات ، گواهینامه ها ، مهارت های اضافی و تعداد سالهایی که در حرفه خود گذرانده اید ، می تواند بسیار متفاوت باشد.

فردی که به عنوان وکیل در فرانسه کار می کند معمولاً سالانه 94700 یورو درآمد کسب می کند. محدوده حقوق از 43،600 یورو (کمترین) تا 151،000 یورو (بالاترین) است.

این متوسط ​​حقوق سالانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق وكالت براساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

 

علی محسن زاده

‫2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *